En İyi Akıllı Saatler 2018 Listesi

En popüler giyilebilir teknoloji ürünü olan akıllı saatler dünya çapında ve ülkemizde hızla popülerleşmekte. Öyle ki 2018 yılında 35 milyon adet akıllı saat satılması bekleniyor.

Akıllı saatler her geçen gün popülerleşse de insanların bu teknolojik ürünlerden beklentileri çok farklı olabiliyor. Kimi kullanıcılar çağrı cevaplama ve mesajlaşma gibi özellikleri ile akıllı telefonlara olan ihtiyaçları azaltacak akıllı saatleri tercih ederken kimi kullanıcılar ise GPS, kalp ritmi ölçme, aktivite takibi gibi özellikleri ile spor odaklı modelleri tercih etmekte.

Her kullanıcının beklentisini karşılayabilen bir akıllı saatle karşılaşmak zor olduğu için sizlere çeşitli amaçlara yönelik en iyi akıllı saatleri listeledik.

En İyi Akıllı Saat – Apple Watch Series 3

apple watch 3 akıllı saat

Apple Watch 3 için en iyi dememizin başlıca sebebi hemen hemen her beklentiyi karşılayacak özelliklere sahip olması. Spor amaçlı bir akıllı saat isteyen kullanıcıyı da, kolunda bir akıllı telefon isteyen kullanıcıya da tatmin edebilen bir akıllı saat Apple Watch 3.

Ülkemizde halen mevcut olmasa da Apple Watch 3’ün en büyük özelliği LTE desteğine sahip olması. Bu sayede telefondan bağımsız olarak internet bağlantısı ve çağrı yapma imkanına sahipsiniz. Telefonunuzu evde bırakıp dışarı çıkarsanız, Apple Watch 3 sayesinde telefonunuzun eksikliğini pek hissetmezsiniz.

Bir akıllı saatten beklenebilecek hemen hemen her özellik Apple Watch 3’te mevcut. Bunlara GPS, su geçirmezlik ve kalp ritmi ölçme dahil. Detaylı inceleme için Apple Watch 3 İncelemesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Spor İçin En İyi Akıllı Saat – Fitbit Ionic

Fitbit Ionic Akıllı Saat

Fitbit daha çok akıllı bileklikleri ile bilinse de firmanın spor odaklı ürünler konusundaki başarısı inkar edilemez. Fitbit Ionic bir akıllı saat olarak LTE desteği gibi özellikleri olmaması yüzünden Apple Watch 3 ve Samsung Gear S3 gibi ürünlerin gerisinde kalsa da spor amaçlı bir ürün isteyen kullanıcılar için piyasadaki en iyisi diyebiliriz.

Fitbit Ionic’i spor konusunda bu kadar başarılı yapan nedenlerin başında hemen hemen her çeşit egzersizi yüksek bir isabet oranıyla tespit ve takip edebilmesi geliyor. Bunun yanı sıra, yüksek kaliteli GPS’i sayesinde açık havada spor yaparken bağlantının kopmayacağından emin olabilirsiniz. Fitbit Ionic kalp ritmi ölçme konusunda da rakiplerinden daha başarılı. Birçok akıllı saat yüksek kalp ritmi ölçümlerinde hatalı ölçümler verirken, Fitbit Ionic bu konuda düşük hata oranına sahip. Aynı zamanda su geçirmez olma özelliği sayesinde yüzme antrenmanlarınızı da Fitbit Ionic ile takip edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı En İyi Akıllı Saat – Ticwatch S&E

Ticwatch Akıllı Saat

Android Wear 2.0 işletim sistemine sahip olan Ticwatch S&E akıllı saatler Apple Watch 3’ün neredeyse yarı fiyatına satılıyor. Buna karşın Ticwatch S ve Ticwatch E hemen hemen bir akıllı saatten beklenebilecek her özelliğe sahip.

Piyasaya yeni yeni giriş yapan ve adı çok fazla duyulmamış olan Ticwatch S&E dahili GPS ve kalp ritmi ölçme özelliklerine sahip. Hem spor hem de günlük işler için çok uygun olan Ticwatch S ve Ticwatch E aynı zamanda birçok kişi tarafından beğenilen tasarımlara sahip.

En İyi Android Akıllı Saat – LG Watch Sport

lg watch sport incelemesi

LG Watch Sport piyasadaki en donanımlı Android akıllı saat olarak biliniyor. LG ve Google ortaklığıyla üretilen bu ürün yeni Android Wear 2.0 işletim sisteminin her özelliğine sahip. LTE desteği sayesinde bu akıllı saat ile telefondan bağımsız olarak çağrı yapmak mümkün.

Android Wear 2.0 işletim sisteminin her özelliğinin sergilendiği bu akıllı saat bu kadar özelliği bir arada barındırması nedeniyle ise büyük ve ağır bir tasarıma sahip. Tasarım olarak beğenilse de büyüklüğü ve ağırlığı yüzünden ince bilekli insanlar tarafından pek tercih edilmeyecek gibi duruyor. Detaylı inceleme için LG Watch Sport İncelemesi yazımızı okuyabilirsiniz.

En İyi Samsung Akıllı Saat – Samsung Gear S3

samsung gear s3 akıllı saat

Samsung Gear S3 için Samsung’un piyasadaki en iyi akıllı saati diyebiliriz. Samsung Gear S3, Frontier ve Classic olmak üzere iki farklı modeliyle Samsung’un en özellikli akıllı saati. Frontier ve Classic arasındaki tek fark LTE özelliğinin sadece Frontier modelde bulunması. Fakat bu ürünler için LTE desteği ülkemizde maalesef daha mevcut değil.

Samsung Gear S3, ülkemizde başta Samsung mağazaları olmak üzere birçok farklı firma tarafından satılmakta. Samsung Gear S3 ve Samsung’un diğer giyilebilir teknoloji ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Samsung Gear Akıllı Saat ve Akıllı Bileklikler yazımızı okuyabilirsiniz.

Spor İçin En İyi Samsung Akıllı Saat – Samsung Gear Sport

samsung gear sport akıllı saat

Samsung’un en son çıkan akıllı saati Samsung Gear Sport, spor yapanlar ve spor odaklı bir Samsung akıllı saat arayanlar için çok uygun bir ürün. Ürünün en büyük özelliklerinden birisi 50 metreye kadar su geçirmez olması. Bu sayede Samsung Gear Sport ile yüzme egzersizlerini takip etmek mümkün.

Aynı zamanda tasarım olarak Samsung Gear S3’ten daha küçük ve hafif bir tasarıma sahip olan Samsung Gear Sport, çok büyük bir akıllı saat istemeyenler için uygun bir tercih olabilir. Samsung Gear Sport ve Samsung’un diğer giyilebilir teknoloji ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Samsung Gear Akıllı Saat ve Akıllı Bileklikler yazımızı okuyabilirsiniz.

En İyi Akıllı Saatler Alternatif Seçenek – Huawei Watch 2

Huawei Watch 2 Akıllı Saat

Huawei Watch 2 yukarıda bahsettiğimiz en iyi akıllı saatler arasına giremeyen ama yine de bahsetmeden geçmek istemeyeceğimiz bir akıllı saat. Özellikle Huawei markasını sevenler için iyi bir tercih olabilir Huawei Watch 2.

LG Watch Sport gibi Huawei Watch 2 de neredeyse Android Wear 2.0 işletim sisteminin bütün özelliklerini sergilemeye çalışıyor. LTE desteği, dahili GPS, NFC gibi birçok özellik bu akıllı saatte mevcut. Buna karşın birçok kişi tarafından fazla estetik bulunmayan bir tasarıma ve rakiplerine göre küçük bir ekrana sahip.

Kimler Neler Demiş?

avatar